Wiele osób przy aranżancji mieszkań skupia się na łazienkach i kuchniach. Oczywiście istnieją ku temu ważne powody. Po pierwsze, przyjęło się, że łazienki wiążą się z najdroższym wykończeniem na m2. Po drugie, kuchnie są bardzo intensywnie użytkowane i ich układ musi być w 100% funkcjonalny; dotyczy to zwłaszcza małych przestrzeni. W takim kontekście, salon często jest niedoceniany przez co poświęca się mu minimalną uwagę. Z naszego doświadczenia możemy jednak wywnioskować, iż powinno być wręcz odwrotnie!

Kiedy prosimy naszych Klientów, aby powiedzieli nam, jak bardzo wykorzystują określone wnętrze i jakie mają względem nich uczucia; bardzo często słyszymy, że swój czas spędzają głównie w pokoju dziennym. Często tłumaczą, iż wracając po ciężkim dniu pracy, to właśnie w tym wnętrzu chcą zaznać relaksu i rozrywki. Co to oznacza w praktyce? W niektórych projektach skupiamy się na kąciku do czytania; ale w zdecydowanej większości traktujemy priorytetowo przestrzeń z wygodną sofą, gdzie z przyjemnością można obejrzeć dobry film. W tym projekcie szukaliśmy narożnika przeznaczonego dla tych, którzy cenią  odpoczynek, ale zarazem doceniają elegancki design. Na rynku jest wiele atrakcyjnych cenowo opcji, ale dla tych, którzy chcą zainwestować w jakość, polecamy zapoznanie się z 50-letnią belgijską marką Rom specjalizują się w pięknych meblach klasy premium.

Tymczasem na przeciwległej ścianie, pragnęliśmy usytuować telewizor w strategicznym miejscu; ale tak, aby komponował się z resztą przestrzeni. Idealnym rozwiązaniem okazały się meble na wymiar, dające możliwość uzyskania dodatkowego miejsca do przechowywania i wyeksponowania księgozbioru Klientów. Całość nabrała nowoczesnego charakteru dzięki jasnoszarym frontom oraz drewnianym listwom wieńczącym ścianę po prawej stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych projektach wnętrz w Krakowie i okolicach, produktach, które kochamy oraz inspiracjach, w każdy piątek śledź blog Ventana Sur.