Nie pierwszy raz pracujemy na Grzegórzkach, ale po raz pierwszy zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie mieszkania tak blisko jednej z najważniejszych atrakcji Krakowa – Tauron Areny! Co więcej, projektujemy nie jeden, ale dwa domy w tej samej inwestycji. Dziś chcielibyśmy zaprosić Was do zwiedzania kuchni z pierwszego z tych projektów, w której połączyliśmy nowoczesną estetykę z naprawdę ciemnymi tonami.

Naszym celem było połączenie specyficznych oczekiwań Klientów w zakresie funkcjonalności z absolutną preferencją w kierunku czarnej i szarej palety kolorów. W odniesieniu do tego drugiego aspektu, zdecydowaliśmy się na ciemnomatowe wykończenie frontów szafek rozjaśniając je elementami z drewna dębowego. Wisienką na torcie jest glazura nad blatem – szara płytka w jodełkę z linii Country firmy @equipeceramicas przyciąga uwagę od pierwszego wejrzenia. Jeśli chodzi o funkcjonalność, jednym z nietypowych priorytetów było zapewnienie wydzielonej przestrzeni dla kawoszy i kawowych akcesoriów. Uwielbiamy jak udało nam się wprowadzić geometryczne wykończenie mebli w tym kąciku przy zachowaniu właściwej ergonomii.

Żadna nowoczesna kuchnia nie jest kompletna bez sprzętu AGD wysokiej klasy. W tej przestrzeni postawiliśmy na jednorodną ścianę w zabudowie, w której zmieśliliśmy lodówkę, kuchenkę mikrofalową oraz piekarnik Samsung Dual Cook. Tego typu rozwiązanie nie tylko wygląda bardzo elgancko, ale także sprawia, iż kurchnia z łatwością staje się częścią otwartego planu mieszkania.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych projektach wnętrz w Krakowie i okolicach, produktach, które kochamy i inspiracjach, w każdy piątek śledź blog Ventana Sur.