Kiedy dowiadujecie się, że zostaniecie rodzicami, wszystko się zmienia. To jedna z największych rewolucji w życiu, która wpłynie także na to jak koszystacie z Waszych czterech kątów. Prawda jest taka, że ​​im szybciej zaczniecie urządzać przestrzeń dla noworodka, tym lepiej. Ale nie martwcie się, to nie musi być trudne! Poniżej przedstawiamy 3 proste kroki, aby stworzyć nowoczesny pokój dziecięcy, idealny do spędzania czasu z małą księżniczką lub księciem.

Zacznijmy od palety kolorów. Chyba wszyscy z nas znają konwencję w myśl której róże przeznaczone są dla dziewczynek, a niebieski dla chłopców. Jednak nowoczesny design, a także Wasze upodobania, mogą z powodzeniem podważyć te utarte schematy. Neutralne kolory, takie jak biel czy szarości to zdecydowanie dobry wybór, ale nie zapominajcie o uzpełeniającym kolorze bądź kontrastującym akcencie kolorystycznym. W tym projekcie postawiliśmy na klasyczny jasny ton błękitu, który idealnie odpowiadał naszym Klientom, a także, mamy nadzięję, ich synkowi.

Po drugie, pomyślcie o funkcjonalności. Pierwsze miesiące to ogrom czasu spędzonego na karmieniu, zmianie pieluch, ale i (na szczęście!) śnie dziecka. Pomyślcie o wygodnych meblach, które pomogą Wam funkcjonować w tym wyjątkowym okresie. Z drugiej strony, pamiętajcie, że te potrzeby ewoluują w stosunkowo krótkim czasie i wkrótce pokój malucha stanie się przede wszystkim miejscem zabawy, a także przechowywania wszystkich jego (mnożących się) rzeczy. Dlatego nie wpadajcie w obsesję wypełniania każdego zakątka jakimś przedmiotem. Pozostawcie pustą przestrzeń, duży dywan do zabawy i kilka funkcjonalnych szafek, jak np. te z linii Stuva z Ikea. W przypadku mniejszych i codziennych przedmiotów warto zakupić praktyczne i estetyczne kosze, które z powodzeniem znajdziecie np. na Allegro.

Na końcu, nie zapomnijcie o jakimś elemencie wyróżniającym. Prosty pokój staje się królestwem dziecka dzięki zabawnym elementom, takim jak oryginalna lampa lub wielkie imię pociechy wykonane np. ploterem. Zachęcamy Was również do zrobienia czegoś wyjatkowego z jedną ścianą. Możecie wybrać uroczą tapetę, a nawet spróbować samodzielnie coś namalować, korzystając z samouczków na You Tube. W pokoju Mateo zdecydowaliśmy się na wzór ze słodkimi zwierzętami z tapetuj.pl i piękne imię chłopca umieszczone tuż nad kołyską.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych projektach wnętrz w Krakowie i okolicach, produktach, które kochamy i inspiracjach, w każdy piątek śledź blog Ventana Sur.