Nadszedł wielki dzień! Dostajesz klucze do nowego mieszkania i wszystko wygląda dość standardowo, dopóki… nie dokonasz dokładnych pomiarów. Czasami okazuje się, że to, co miało być łazienką o powierzchni 4,5 m2, okazuje się 4,3 m2 i to naprawdę robi różnicę. Tak było w przypadku tego wnętrza. Bardzo wcześnie przekonaliśmy się, że tylko dzięki precyzyjnym pomiarom możemy uwzględnić w projekcie najistotniejsze elementy funkcjonalne, ale i zadecydować o tym, co byłoby miłym acz niekoniecznym dodatkiem dla naszych Klientów.

Właśnie z tego powodu zawsze zalecamy, aby w miarę możliwości, potwierdzić faktyczne wymiary projektowanej przestrzeni już na miejscu inwestycji. Tylko w ten sposób możemy z czystym sumieniem wybierać np. konkretną pralkę i/lub suszarkę, a także projektować specjalną zabudowę na wymiar.

Czy jest jednak sposób, aby zyskać dodatkowe cm w mniejszej przestrzeni, przynajmniej wizualnie? Oczywiście specjaliści od projektowania wnętrz mają w zanadrzu dobrze przemyślane opcje! Duże lustra są zdecydowanie jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Należy jednak pamiętać, aby to, co będzie się w nich odbijać było atrakcyjne wizualnie.  W małej łazience może to być strefa wanny zaakcentowana oryginalnymi kafelkami. Uwielbiamy jak w tym konkretnym projekcie uzyskaliśmy ten efekt dzięki błyszczącej ceramice hiszpańskiej marki Equipe. Szkliwiona powierzchnia kafli nie tylko „dodaje dodatkowe cm”, ale tworzy także unikatową mozaikę ze swoimi naturalnymi niedoskonałościami.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych projektach wnętrz w Krakowie i okolicach, produktach, które kochamy i inspiracjach, śledź blog Ventana Sur w każdy piątek.