Prawie 100-letni dom i pięcioosobowa rodzina. A tam dwie księżniczki o bardzo określonych gustach. Praca z dziećmi to takie doświadczenie! Po pierwsze dlatego, że trzeba się naprawdę starać, żeby sprostać ich oczekiwaniom (a one bardzo szybko przekazują informację zwrotną czy ci się udało). Po drugie, zawsze należy pamiętać o praktycznych uwagach rodziców i ich postrzeganiu funkcjonalności przestrzeni.

Tutaj celem było harmonijne wnętrze dla dwóch młodych osób i meble, które mogłyby przetrwać kilka lat. Chociaż generalnie uwielbiamy zabudowy na zamówienie i/lub regały vintage; uważamy, że Ikea ma absolutnie świetne rozwiązania, które można umieścić w pokoju dziecięcym. Spójrzcie na te łóżka Busunge, które w rzeczywistości mogą z powodzeniem funkcjonować przez całe życie naszych dzieci. Do przechowywania najbardziej popularną opcją (i nie bez powodu!) jest z kolei linia Kallax, która z prostymi hackami może łączyć się z blatem pierwszych biurek.

Kolejnym niezbędnym elementem w takich przestrzeniach jest kolorystyczny akcent. Najłatwiej jest pomalować jedną ścianę wybranym kolorem. Jeśli martwicie się końcowego efektu, po prostu kupcie kilka próbek i wypróbujcie je na kartongipsie umieszczonym na ścianie. Ważne, aby zobaczyć, jak operuje światło i czy delikatniejszy ton nie będzie lepszym rozwiązaniem. Jeśli nie boicie się kolorów, możesz zadziałać nawet na dwóch ścianach. Tutaj zrobiliśmy to, mieszając farbę z tapetą, przy czym obie korzystają ze wspólnej palety kilku odcieni różu. Naszym zdaniem taka aranżacja wraz z symetrycznymi łóżkami wprowadziła dużo harmoni dla dziewcząt.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych projektach, śledź nas na Instagramie. Jeśli chcesz, abyśmy współnie zaprojektowali Twoje wnętrze, zadzwoń lub napisz do Ventana Sur Studio na studio@ventanasur.pl.