Wielu naszych klientów to obcokrajowcy decydujący się na osiedlenie się w Krakowie. Pochodzą z różnych miejsc, ale wszyscy mają wspólne marzenie o stworzeniu spersonalizowanej przestrzeni, w której odzwierciedlona zostanie ich osobowość i upodobania. Dziś pokażemy, jak podeszliśmy do projektu, w którym kuchnia jest prawdziwym centrum dowodzenia domu.

W naszej pracy niemal codziennie natrafiamy na nowo wybudowane mieszkania. Większość z nich ma rozsądne rozmiary, ale często nie pozwala na uwzględnienie wszystkich elementów, które normalnie zmieściłbyście w wolnostojącym domu. Nasi klienci jako absolutni miłośnicy gotowania i spotkań pragnęli pełnowymiarowego stołu oraz wyspy kuchennej. Niestety przestrzeń, którą mieliśmy do zaaranżowania nie była wystarczająca dla obu elementów. W odpowiedzi zaproponowaliśmy koncepcję „żywego stołu” – wyspy kuchennej, która pełni funkcję masywnego blatu roboczego, a jednocześnie jadalni przy w której z powodzeniem można podejmować gości na kolacji.

Kiedy dużo gotujesz, potrzebujesz miejsca nie tylko na przygotowanie wszystkich smakołyków, ale także na przechowywanie wszystkich sprzętów kuchennych i produktów spożywczych. Typową spiżarnię w kształcie litery U zastąpiliśmy tutaj niestandardowymi otwartymi i zamkniętymi półkami, które biegną wzdłuż ścian. Za drzwiami szafek nasi Klienci mogą również schować niektóre przedmioty, które są wykorzystywane w przyległym ogródku, takie jak dodatkowe talerze, dzbanki, tekstylia itp. To prawdziwie wielofunkcyjna kuchnia w pięknych Dębnikach!

Aby dowiedzieć się więcej o naszych projektach wnętrz w Krakowie i okolicach, produktach, które kochamy i inspiracjach, w każdy piątek śledź blog Ventana Sur Studio.