Wspomnieliśmy już, że zwracamy szczególną uwagę na projekt łazienki. Analizując całe mieszkanie, to właśnie te pomieszczenia wymagają największej inwestycji w przeliczeniu na metr kwadratowy. Niektórzy z was mogą zapytać, czy rzeczywiście tak jest. Cóż, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że zwykle wszystkie ściany łazienek są wykończone płytkami, a ich ceny mogą się naprawdę różnić w zależności od dizajnu, kraju produkcji i rozmiaru. Ponadto, żadna łazienka nie obędzie się bez ceramicznych elementów sanitarnych i wytrzymałej armatury. Wszystko to może być dość kosztowne, szczególnie jeśli szukacie rozwiązań dobrej jakości lub naprawdę pragniecie zastosowania aktualnie modnych produktów.

Mówiąc o trendach, to co jest pewne, to to, że przychodzą i odchodzą. Właśnie z tego powodu proponujemy naszym Klientom inwestowanie w materiały ponadczasowe i łączenie ich z elementami, które są im szczególnie bliskie stylistycznie. W małych łazienkach; a z takimi mamy do czynienia w większości mieszkań (rzadziej w domach jednorodzinnych); świetną opcją jest użycie jasnej dużej płytki. Nie tylko optycznie powiększa przestrzeń, ale także; w zestawieniu z cieplejszym kolorem; daje bardzo zrównoważoną kompozycję wizualną. Ta rodzinna łazienka na Grzegórzkach jest doskonałym przykładem tej symbiozy dwóch materiałów –  białej płytki od Tau Ceramica i doskonałej drewnopodobnej ceramiki Flaviker.

Piękne materiały mogą być atutem samym w sobie, ale tak długo, jak projektujemy z myślą o ludziach, na pierwszym miejscu stawiamy na funkcjonalność. Właśnie w ten sposób stworzyliśmy 3 zasady Ventana Sur dotyczące projektowania łazienek, których staramy się zawsze przestrzegać: 1. Jeśli element jest intymny lub nieestetyczny per se, nie powinien się wyróżniać; 2. Podkreśl to, co piękne; 3. Zawsze uwzględniaj akcentujący kolor / materiał. W naszych październikowych postach poświęcimy więcej uwagi tym wskazówkom, ale już teraz możecie zobaczyć poniżej, jak wygląda ich zastosowane w tej przytulnej łazience.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych projektach wnętrz w Krakowie i okolicach, produktach, które kochamy i inspiracjach, śledź blog Ventana Sur w każdy piątek.